Lot 333
Estimation :
80 - 100 EUR
Result : 133EUR

Jacques NAM (pseudonym of Jacques Lehman ) (Paris 1881 - 1974)
Cat study
Ink on squared paper
12 x 17,5 cm
Monogrammed lower left AJN

Provenance:
Sale Master Hervé Chayette, Paris, February 2010.