AVERROÈS & JANDUN (Jean de).

Lot 1
Estimation :
600 - 800 EUR
AVERROÈS & JANDUN (Jean de).
Ioannis de Gandavo Summi Averroiste subtilissime questiones in octo libros Aristotelis de physico auditu nunc recens post omnes omnium excusione accuratissime recognite. Cum triplici tabula his annectuntur questiones Helie Hebrei cretensis. De primo motore. De efficentia mundi. De esse & essentia & uno. Eiusdem annotationes in plurima dicta commentatoris. Venise, apud Juntas, 1544. In-folio de [8]-151 ff. Demi-vélin ivoire post.
Très rare édition des commentaires d'Aristote par Averroès eux-mêmes commentés et publiés par l'un de ses disciples Jean de Jandun (c. 1280-1328). Belle impression sur 2 colonnes avec qqs lettrines historiées. Mouillure claire sur qqs ff.
Très bon exemplaire.
Mes ordres d'achat