Lot 195
Estimation :
400 - 600 EUR
Result : 1 303EUR

Albert MARQUET (Bordeaux 1875 - Paris 1947) Boat

study Ink on paper
8 x 12 cm
Monogrammed lower right am

Provenance : Master Aponem
Sale, Paris, 6 October 2010